“ #POLITIEK  #SOLIDARITEIT #SAMEN ”

Politieke ervaring
Peter: "Ik heb al best een lange geschiedenis bij de Partij van de Arbeid. Die begon ergens in 1995. Eerst als secretaris van de afdeling Helmond, later voorzitter, raadslid en fractievoorzitter (2006-2010). Ik was betrokken bij het schrijven van een aantal verkiezingsprogramma’s en ben daarna ook actief geweest in het provinciaal bestuur. Ik besloot te stoppen (2018) door de reorganisaties in de zorg, geïnitieerd door PvdA kabinetsleden. De matige zelfreflectie daarna was voor mij de reden om mijn focus op mijn bedrijf te leggen en even niet politiek actief te zijn. Ik ben overigens ook kort lid geweest van het NSC maar daar ligt niet mijn hart. Het is hard nodig dat we een echte sociale en duurzame koers volgen in ons land, zowel landelijk als lokaal. Dat kan met onze beweging."

Achtergrond
Zijn professionele carrière ligt op het technische vlak. "Ik heb een chemieopleiding genoten en ben actief geweest bij zowel grotere als kleinere bedrijven. Heb teams aangestuurd en me als directeur van een dochterbedrijf van een Duitse firma en ook als CEO van een startup beziggehouden met productontwikkeling en productrealisatie in de High Tech sector. Ik ben in 2016 voor mezelf begonnen en heb me gefocusseerd op interim management en projecten, meestal voor startups. Heb ook in besturen van nationale en internationale brancheverenigingen gezeten. Ik ben nu gestopt en heb meer tijd voor andere leuke dingen."

Persoonlijk
Peter is getrouwd met Marjolein, 66 jaar en heeft 4 kinderen, waarvan 3 geadopteerd uit Colombia. Hij is geboren en getogen in Helmond, heeft kort in Utrecht gewoond en daarna in Brouwhuis. Nu woont hij al zo’n 24 jaar in Brandevoort. 

Een echte sociale en duurzame koers in Helmond
"En nu heb ik me aangemeld als kandidaat voorzitter. Met de komende veranderingen voor de PvdA en Groen Links wil ik me actief inzetten om onze partijen te versterken en toe te werken naar de start van onze nieuwe partij volgend jaar. Ik heb de afgelopen maanden veel mensen gesproken, ben lid van het campagneteam en na de ledenvergadering van 25 juni 2025 aspirant lid van het afdelingsbestuur. Ik zie een hele gemotiveerde groep actieve leden en een groeiend aantal leden. Het lijkt me leuk en uitdagend om aan de slag te gaan. Voor een meer sociale en solidaire samenleving. Samen met mensen die er de schouders onder zetten."